Život: V Praze napadlo 20cm sněhu ! Kalamita?

Název článků začíná velice podobně jak poslední píseň od Jarka Nohavici Ladovská zima a není to zcela náhodou. Začaly již totiž chodit emaily s tímto předmětem a myslím, že je téměř jisté, že inspirací jim byla pasáž právě z oné písně, jejíž část zde uvedu: „Na ČT1 Studio sníh, Voldanova sedi na saních, A v Praze kalamita jak na Sibiři, tři centimetry sněhu a u Muzea štyři“. O tom zda to takto v Praze skutečně chodí jsem se mohl přesvědčit tento víkend, kdy napadlo přes noc ze soboty na neděli skutečně 20cm sněhu.

V sobotu večer, když jsme šli spát, venku nebylo po sněhu ani vidu a nesněžilo. O to větší překvapení nás čekalo ráno. Vykoukl jsem z okna a chvíli jsem se zamyslel jestli jsem opravdu v Praze a ne na horách. Ano venku v tu chvíli bylo min. 20cm. sněhu a stále sněžilo. Kdo nezažil v zimě alespoň víkend v Praze, tak se mu to zřejmě nebude znát nic divného, však přeci kolikrát napadne i půl metru sněhu, ale v Praze? Je skoro umění zahlédnout tam alespoň souvislou vrstvu sněhu a navíc po celý den. Z tohoto důvodu se ani nedivím, že se pak o tom všude mluví, ale co už se mi zdá jako pouze „rýpnutí do Prahy“ je skutečnost, že by tento příval sněhu měl způsobovat nějaké kalamity. Za celý víkend jsem se nesetkal s žádným problémem, který by sníh způsobil a vše fungovalo zcela normálně. Dle vyjádření domorodé kamarádky a tamnějšího tisku to byl jeden z největších přívalů sněhu za posledních 50let a myslím, že Praha v něm obstála. Ovšem stále se nabízí otázka co by se stalo, kdyby byl pracovní den? Je docela možné, že by se vše mohlo vyvíjet jinak a nebo taky nikoliv.

A abych jen neřečnil přikládám obrázek vyfocený telefonem v nedělním poledni v jedné z karlínských ulic.

4 komentáře u „Život: V Praze napadlo 20cm sněhu ! Kalamita?“

  1. [2] Ach tak.. No ja vlastnim sice nemecky Siemens, lez primarne urceny pro cinsky trh, takze jsem usetril, ale koupil zajice v pytli – ale zase s velkym displejem :-)..

  2. co máš z toho, u nás napadlo přes 50cm a život to nějak moc neovlivnilo. Během jednoho dne asi 35cm.
    takže máme nad kolena sněhu, jenže kdo to má furt odhazovat? pro informaci jsem ze Vsetína, kde není nijak velká nad výška. Ani nechci vidět kolik sněhu je na Velkých Karlovicích. Ale výhoda je to že je kde lyžovat. spousta sježdovek s dojezdností autem do 1hodiny. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..