Volby 2010 – jak jen to letos dopadne

Zbývá už skutečně jen pár hodin do začátku letošních parlamentních voleb a já jsem opravdu zvědavý jak to dopadne a co z toho vznikne.

Volební průzkumy ukazovaly dle agentur velmi rozdílné výsledky, což je možno přičíst jednak rozdílným vzorkům populace, ale nemohu se také ubránit dojmu, že jsou tak trochu „na zakázku“. Ono to taky spolu souvisí a jiné výsledky budou v okolí domova důchodců a jiné u škol. Však to také zásadně ukázaly letošní volby na školách, kde si mohla nanečisto zkusit odvolit mládež. Rozdíl v politických názorech starších občanů a mládeže je opravdu veliký a teď už jen záleží jak která skupina bude svědomitější a dorazí k volbám. Já se tam za pár hodin rozhodně chystám.

K volbám jsem letos přečetl nemálo článků a tak jsem si mohl udělat obrázek o morálce některých stran. Trochu se děsím co se stane s příchodem strany Věci Veřejné, která se zřejmě do parlamentu dostane a která arogancí již nyní před volbami jen oplývá. Docela mile mě na druhou stranu překvapil Miloš Zeman a tak trochu jsem čekal, že ukousne voliče ČSSD, což se ale asi nestane. Příkladným vlasteneckým a poctivým chováním zatím vyniká Karel Schwarzenberg, no ne nadarmo je to šlechtic, a jelikož jeho TOP09 má vstup do sněmovny jistý, jsem zvědavý jak se „vybarví“ ve víru politiky.

Snad to tedy všechno dobře dopadne a budeme mít jednoznačnou vládu pravicového typu. Přešlapování v menšinových vládách a různých koalic „z rozumu“ už bylo až až. Většina volebních průzkumů však k tomu bohužel zatím nesměřuje.

<%image(20100528-volby.jpg|520|346|null)%>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..