Je Ford Fiesta běžný vůz?

<%image(20050824-logo_ford.jpg|138|66|)%>

Po  zkušenostech z těchto dnů vím že nikoliv. Jelikož jsem poslední dobou pociťoval, že je můj vůz už poněkud nestabilní, rozhodl jsem se navštívit můj oblíbený servis a nechat si vyměnit na autě tlumiče pérování.Původně se to zdálo jako banalita, běžná věc, která je rutinní záležitostí. Ale již po příjezdu do servisu a průzkumu elektronického katalogu náhradních dílů bylo jasné, že může přijít problém….

Po zadání všech omezujících parametrů (tj. značka, typ, rok výrobky a obsah auta (dokonce i s údajem zda má auto posilovač řízení či nikoliv) nabízel katalog pořád nějakých 20druhů tlumičů. Dostal jsem tedy dotaz na další omezující podmínku a to jestli chci tlumiče značkové Monroe a nebo neznačkové na jejichž značku si nyní nemohu vzpomenout. Po výpočtu ceny jsme se nakonec dostali na částku 6,6tis. za neznačkové a asi o 2,5tis. více za Monroe. Tak jsem si řekl, že přeci jen auto dalších 100tis. km mít nebudu a tak se rozhodnu pro neznačkové s tímto, že je hned objednají a další den je mohou montovat. Následující den přišlo překvapení v podobě telefonátu, kde mi bylo sděleno, že pan opravář už je neštěstný, neboť vyzkoušel již dva typy tlumičů, které dle katalogu měly bezpečně pasovat. Těžko říct, kde se stala chyba, jestli na straně výrobce tlumičů a nebo prodejce, každopádně faktem je, že nakonec do mého vozu pasovaly až napočtvrté pouze značkové Monreo.

<%image(20050824-monroe.jpg|153|66|)%>

Ano mám sice vyměněny všechny tlumiče za značkové s nálepkou Monroe, což je sice pěkné, nebýt toho, že je mé konto o 13,5tis. chudší.

Jaké poučení z toho všeho vyplývá: mno ne vždy i když člověk hodně chce se vyhne značkovým výrobkům, za které si řádně připlatí. Celý den jsem měl dobrou náladu, díky zejména Slecne_blazen, Ligthnight  a Štouchlíkovi, ale bohužel toto mě dorazilo opravdu hodně a budu muset přehodnotit plány na následující týdny, jelikož máme teprve týden po výplatě a účet zeje prázdnotou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..