post icon

Web: www.uvitacitony.cz – vaše oblíbená skladba do ucha volajícím

T-Mobile snad jako jediný z našich mobilních operátorů poskytuje službu „Uvítací tóny“, kteráž to slouží k přidání vašeho oblíbeného songu, popř. hlášky, k standardnímu vyzváněcímu tónu volajícího.

O této službě jsem již věděl nějaký ten pátek, ale až dnes jsem na ni narazil tak nějak „fyzicky“, jelikož jsem se dnes již začal poohlížet po vhodném tarifu (resp. i operátorovi), protože se nenávratně blíží konec mého stávajícího zaměstnání a v nové práci ze začátku zcela jistě telefon k soukromým účelům mít k dispozici nebudu.

Aktivace a nastavení služby je velice jednoduché. Stačí navštívit web www.uvitacitony.cz a zde si buďto dle žánru a nebo přímo vyhledáním interpreta či skladby zvolit svou uvítací melodii a pak jen v případě, že již máte službu aktivovanou zaslat číslo songu SMSkou na uvedené číslo. V případě, že službu ještě aktivovanou nemáte, čeká Vás jedna SMS navíc.

A zajisté důležitá věc, co takhle sranda stojí? Ano, není to zadarmo. Aktivace služby prostřednictvím SMS je zdarma a pak každé nastavení uvítací melodie je zpoplatněno částkou 15,- Kč a o stejnou částku je pak zvýšen i váš měsíční paušál. No není to tedy žádná horentní suma a pokud nehodláte měnit skladbu každý den, pak to na telefonním účtě zřejmě ani příliš nepoznáte ;-)

Co mě pobavilo, byla reakce mého otce, který se vyloženě polekal, copak to tam mám a jak už to bývá u této generace zvykem, nesetkala se tato služba příliš s nadšením. Navíc to prý „šíleně řve“ a já už jen musel vysvětlovat, že to záleží na nastavení hlasitosti v mobilu.

Historicky první skladbu, kterou jsem si nastavil, je song zpěvačky Ashlee Simpson – Lala. Taková rychlejší věcička. Bohužel jediná skladba na oněh stránkách této úžasné interpretky, kterou nyní „žeru“ ;-)

Dodatek 21.2.2006
Byl jsem upozorněn, že podobnou službu jako „Uvítací tóny“ od T-Mobile provozuje Eurotel pod velmi podobným označením „Uvítací melodie“ a za velmi podobných podmínek. Aktivace služby je zdarma, resp. za cenu odchozí SMS dle vašeho tarifu, měsíční poplatek 15Kč a každé nastavení melodie je zpoplatněno částkou 25kč v případě melodie a nebo 10kč pokud se jedná o hlášku.

Jednotlivé melodie lze prohlížet na stránce https://muj.eurotel.cz/. Celkově mi přijde ovládání mnohem horší – tóny jsou sice roztřízeny pomocí kategorií, ale seznam již není nijak stránkován a tak si v některých kategoriích na vylistování celého seznamu poněkud počkáte. Navíc jednotlivé skladby nelze z mého Firefoxu přímo přehrávat :-(. Celkově tedy služba vyznívá hůře, než v případě společnosti T-Mobile.

Úno 20, 2006

5 Komentářů

Přidat komentář
 1. aby.
  Úno 21, 2006 at 00:15 #

  Jako dlouhodoby zakaznik konkurencniho operatora, tedy spolecnosti Telefonica/Eurotel :D :D, musim podotknout, ze sluzba uvitaci tony nabizi take – alespon tedy pro tarifni zakazniky :-).. Ovsem jako chyd student, ktery si pro korunu necha vrtat koleno, to nevyuzivam.. Pripadne mi totiz na miste, aby takova blbustka byla prirozene zdarma – operatori na nas tak i tak rejzuji jak na "Klondajku" :D.

 2. aby.
  Úno 21, 2006 at 00:16 #

  [1] k preklepum: lezim v posteli a je tu tma.

 3. knutik
  Úno 21, 2006 at 06:43 #

  [1] no tak pravda, že nabídku konkurenčních operátorů sleduji trochu méně… a pokud to mají skutečně u Eurotelu zdarma, pak neznám nikoho kdo to využívá.. ale je také pravda, že těch lidí s Eurotelem znám poskromnu… a kdyby tě to zajímalo, tak ve výběru operátora opět vyhrál T-Mobile. Navíc teď má do konce března akci +40min./měsíčně po dobu jednoho roku a to se hodí ;-)

  [2] hehe, tak překlepy mám často i já a to ani nemusí být tma :-D

 4. Nada
  Úno 24, 2006 at 10:38 #

  Tak uvítací tóny já osobně u t-mobile využívám přesně od 10.3.2005, to znamená skoro rok, mám pořád jeden song a pořád čekám, až se do nabídky dostane něco od Anetky… zatím se moji milí volajcící muís spokojit s Limp Bizkit.

 5. aby.
  Úno 24, 2006 at 11:21 #

  Já jsem si tak nějak v maximální míře zvykl na SMSky a tam žádný uvítací tó nejni :-(..